Nasi informatycy na czwartym miejscu w CERC

Drużyna informatyków z Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz, zajęła czwarte miejsce w zawodach Central Europe Regional Contest w Zagrzebiu i zakwalifikowała się do finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

W Central Europe Regional Contest, które stanowią eliminacje do finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym wystartowały cztery zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pojawili się zawodnicy z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Zwyciężyli – zgodnie z oczekiwaniami – reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego. Drugie miejsce nieco niespodziewanie zajęła drużyna gospodarzy. Nasze drużyny zajęły 4, 10, 13 i 27 miejsce wśród 67 zespołów.

Czołówka rankingu:

1. University of Warsaw UW1 (Nadara, Smulewicz, Sokołowski)
  2. University of Zagreb Zagreb 1 (Balunović, Bradac, Tomić)
  3. University of Warsaw UW2 (Dębowski, Radecki, Sommer)
  4. University of Wroclaw UWr1 (Łowicki, Michalak, Syposz)
  5. Jagiellonian University in Krakow Jagiellonian 2 (Hlembotskyi, Maziarz, Zając)
  6. Jagiellonian University in Krakow Jagiellonian 1 (Glapa, Kaszuba, Seweryn)
  7. University of Warsaw UW3 (Hołubowicz, Paluszek, Tabaszewski)
  8. University of Warsaw UW4 (Czajka, Farbiś, Pszeniczny)
  9. University of Zagreb Zagreb 2 (Lazarić, Liskij, Sabolčec)
  10. University of Wroclaw UWr3 (Moszkowski, Pietrzak, Serafin)

Więcej na stronie i Facebooku.

2 Gru 2016

ostatnia modyfikacja: 11 Kwi 2017