Projekt „Nic o nas bez Nas” na UWr

Już w najbliższy czwartek studenci Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają na panel dyskusyjny „Polska murem podzielona”. – Wspólnie z udziałem ekspertów z dziedziny komunikacji społecznej, dialogu i mediacji zastanowimy się nad możliwościami dialogu w Polsce  – zapowiadają organizatorzy.

„Nic o nas bez Nas” to projekt stworzony przez młodych działających w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Misją, którą realizują organizatorzy jest zwiększanie udziału młodych w debacie publicznej, konfrontacja przekonań studentów z osobami kształtującymi rzeczywistość oraz reprezentacja NZS w środowisku studenckim.

Projekt ma swoje początki we Wrocławiu a przez ostatnie miesiące znacznie się rozwinął i sięga ośmiu wielkich dużych miast z całej Polski.

W ramach tematyki wybranej przez poszczególne uczelnie studenci organizują debaty, panele dyskusyjne, wykłady i spotkania z autorytetami ze świata polityki, kultury, rozrywki oraz nauki.

W czwartek 15 grudnia o godz. 12:00 w Amfiteatrze AC Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Więziennej 9/12 odbędzie się wrocławska odsłona wydarzenia pt. „Polska murem podzielona”.

– Dla Polaka, jeśli ktoś ma inne stanowisko na tematy zwłaszcza ideowe, ekonomiczne czy światopoglądowe, jest jednostką, której trzeba wytłumaczyć dlaczego się myli i koniecznie przeciągnąć na swoją „dobrą” stronę. Tutaj nie istnieje zjawisko merytorycznej debaty publicznej. Czy w takich warunkach jesteśmy się w stanie porozumieć? Dlaczego to może się udać lub dlaczego nie może? Co możemy zrobić aby przyczynić się do pozytywnego rozwoju dialogu i podniesienia poziomu komunikowania się w Polsce? Chcemy zająć się problemem podziału społeczeństwa, które to, pomimo wielu zabiegów różnych stron, nie zmniejszyło się, a wręcz osiąga niespotykane wcześniej rozmiary – mówią organizatorzy.

Temat ten razem ze studentami omawiać będą: Małgorzata Otrębska – mediator, dr Michał Kłosowski – wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego w Instytucie Psychologii i Marek Woron – wiceprezes Zarządu Business Centre Club.

Szczegóły wydarzenia na facebooku

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz