Festiwal Kreatywności Studenckiej

Festiwal Kreatywności Studenckiej to projekt organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, a skierowany do studentów wrocławskich uczelni, w tym roku po raz pierwszy również do uczniów szkół średnich. Ideą Festiwalu jest propagowanie różnych form kultury i sztuki, udostępnianie profesjonalnej wiedzy z zakresu działań artystycznych. Festiwal ma na celu uwrażliwienie oraz promowanie uczestnictwa we wszelkich wydarzeniach kulturalnych na terenie całego Wrocławia. To cykl bezpłatnych warsztatów, spotkań, debat. Motywem przewodnim zbliżającej się edycji są FILM I ANIMACJA.

Program Festiwalu:

PONIEDZIAŁEK (9.01) godz.17.00–19.00 WYKŁAD
Wykład będzie propozycją dla wszystkich zainteresowanych procesem produkcji filmowej. Oprócz tego zostaną omówione kwestie city pacementu, funduszy regionalnych, komisji filmowych, roli polskich miast i regionów w filmach oraz telewizji, a także wyboru ciekawych lokacji filmowych. Temat produkcji filmowej przybliży Natalia Stysło – przedstawicielka Wroclaw Film Commission oraz Odra-Film (Instytucji Kultury Dolnego Śląska)

godz. 12.00–15.00 WARSZTAT – PODSTAWY PRODUKCJI FILMOWEJ (liczba miejsc:15)
Teorię poznaną na wykładzie będzie można wykorzystać w praktyce lub przyjść na wykład przygotowanym. Warsztat poprowadzą członkowie Akademickiego Klubu Realizatorów Filmowych FOSA AKRF FOSA – kulturalnej agendy Politechniki Wrocławskiej.

WTOREK (10.01) godz. 16.00–20.00 CZY TO BAJKA CZY NIE-BAJKA, CZYLI MINI-WARSZTAT O BAŚNIACH DLA DUŻYCH (liczba miejsc:16)
O tym, że baśnie są niewyczerpaną skarbnicą wiedzy, mądrości i Tajemnicy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. One są wciąż żywe i można je odczytywać na wielu poziomach. Czerpią one z pokładów psychologicznych, społecznych. Warsztat będzie poświęcony animowanym baśniom, jak mają się one do naszego zwykłego, współczesnego życia, a także o tym jak czerpać z tej skarbnicy na co dzień. Spotkanie poprowadzi Anna Rogowska – psycholożka, trenerka Akademii Rozwoju DalejMama.

Godz. 16.00–18.00 WARSZTAT – FILMOWA BLOGOSFERA (liczba miejsc:15)
Film, jak większość ze sztuk, wciąż rozwija się w niespodziewanych dla nas kierunkach. Dlatego opowiadanie o nim słowem i obrazem może być dla wielu z Was inspirujące. Na warsztat z udziałem Macieja Stasierskiego i Michała Hernesa z platformy AreYouWatchingClosely? zapraszamy zainteresowanych tworzeniem bloga o tematyce filmowej oraz ciekawych jak go można zacząć rozwijać w kierunku krótkiej formy filmowej przeznaczonej „do internetu”. Doświadczeni w temacie blogerzy postarają Wam się przybliżyć tajniki blogowania filmowego.

ŚRODA (11.01) godz. 12.00–16.00 WARSZTAT – SCENOPISARTWO (liczba miejsc:15)
Pomysłów na film pewnie każdy z nas ma wiele, jednak podstawą dobrego filmu to dobry scenariusz. Praktyczną wiedzą z uczestnikami warsztatu podzieli się Agnieszka Kruk – założycielka nowej, przestrzeni, na terenie Warszawy. StoryLab Pro to miejsce gdzie odbywają się się kursy, szkolenia, warsztaty i kreatywne spotkania scenarzystów, filmowców i współczesnych storytellersów.

ŚRODA – CZWARTEK (11.01–12.01) godz. 10.00–15.00 WARSZTAT – OŚWIETLENIE, MONTAŻ, OBSŁUGA SPRZĘTU FILMOWEGO (liczba miejsc:15)
Okazją by poznać tajniki dobrego oświetlenia, znakomitego montażu oraz prawidłowej obsługi sprzętu filmowego będą dwudniowe warsztaty. Poprowadzą je: Dorota Schleiss – współwłaścicielka firmy RENPOL zajmującej się profesjonalnym oświetleniem, Adam Ślesiński oraz Piotr Marcjasz – członkowie wrocławskiej grupy filmowej Flying Carpet Studio, zajmującej się realizacją teledysków, filmów okolicznościowych oraz filmów dokumentalnych.

CZWARTEK (12.01) godz. 17.00–19.00 DEBATA – JAK WYGLĄDA KRYTYKA FILMOWA W POLSCE?

PIĄTEK (13.01) godz. 17.00–18.30 WYKŁAD
Film oczami aktorki Barbary Hładzio Bashia Hlado, należącej do Gildii Aktorów Amerykańskich (SAG), absolwentka PWST we Wrocławiu, osoby posiadającej doświadczenie sceniczne i filmowe zdobywane zarówno w kraju jak i za granicą (m.in. w Hollywood). Bashia opowie o pracy aktora na planie filmowym w Polsce, jak również poza nią. Spotkanie z artystką nie będzie jedynie wykładem, lecz źródłem inspiracji. A po nim możliwe będzie zadawanie pytań.

SOBOTA – NIEDZIELA (14.01–15.01) WARSZTAT – MOTION CAPTURE (liczba miejsc:7)
Motion capture to technika wykorzystywana w filmach i grach komputerowych. Polega ona na rejestrowaniu trójwymiarowych ruchów aktora przez co postaci poruszają się płynnie, tym samym każda animacja nabiera realizmu. Dwudniowe warsztaty odbędą się w Centrum Technologii Audiowizualnych, dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie na co dzień odbywają się szkolenia dla zarówno dla profesjonalnych filmowców jak i dla laików kina.

Festiwal zakończy uroczyste podsumowanie edycji (15 stycznia godz.18.30 Szklarnia) podczas, której będziecie mogli zobaczyć efekty pracy uczestników warsztatów. Czekać będą dodatkowo upominki od partnerów akcji: wejściówki oraz vouchery, (Muzeum Miejskie Wrocławia/City Museum of Wroclaw, Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki Tkalnia Zagadek Wrocław, Let Me Out, Zona 71). Zostaną one rozlosowane w trakcie trwania Gali.

Czym jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego? Największą w Polsce organizacją studencką, którą tworzą ludzie chcący zrobić coś pożytecznego nie tylko dla siebie, ale również dla społeczności akademickiej i lokalnej. Jeśli oddawałeś krew podczas Wampiriada NZS Uniwersytetu Wrocławskiego, bawiłeś się na Akademicki ROcK lub uczestniczyłeś w spotkaniu ze znaną osobą w ramach Nic o Nas bez Nas, to możesz mieć pewność, że już nas kiedyś spotkałeś.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, numer telefonu oraz temat) na poszczególne warsztaty wysyłajcie na adres mailowy: zapisy.fks@gmail.com
Pamiętajcie warsztaty są bezpłatne! Kto pierwszy ten lepszy!

Do zobaczenia!

Więcej w wydarzeniu na fb.

Dodane przez: Agata Sałamaj

3 Sty 2017