Studenci / Wydarzenia

Sukces naszych informatyków na mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym

Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz – studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UWr, wywalczyli 20 miejsce na ACM International Collegiate Programming Contest w Rapid City w Stanach Zjednoczonych.

W finale zawodów (20-26 maja), wzięło udział 130 drużyn z całego świata, wyłonionych w drodze eliminacji. Drużyny wybrano spośród ponad 50000 studentów, z prawie 3000 uczelni ze 103 krajów. Zawody są uważane za mistrzostwa świata w programowaniu zespołowym.

Paweł Michalak, Tomasz Syposz, Michał Łowicki

– Poziom zawodów był bardzo wysoki, ale spodziewaliśmy się tego. Zaprezentowaliśmy solidne umiejętności. Chłopcy zrobili sześć zadań. Fantastyczny występ drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego. Pokonaliśmy wiele zespołów, m.in. Uniwersytet Jagielloński – mówi prof. Krzysztof Loryś z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, opiekun drużyny z UWr.

Wygrał St. Petersburg ITMO University przed Uniwersytetem Warszawskim i Seoul National University.

W mistrzostwach przyznawane są 4 złote medale, 4 srebrne i 4 brązowe.

Mistrzostwa świata w programowaniu zespołowym. Trzech zawodników UWr

Oficjalne wyniki konkursu są dostępne na stronie ACM International Collegiate Programming Contest.

Młodzi informatycy UWr w ubiegłych latach odnosili sukcesy w ACM International Collegiate Programming Contest . Z mistrzostw przywieźli dwa medale: srebrny i brązowy.

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ubiegłorocznymi brązowymi medalistami Bartłomiejem Dudkiem, Maciejem Dulębą i Mateuszem Gołębiewskim.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

20 Sty 2017