Nauka / Studenci

Informatycy z UWr jadą na mistrzostwa świata w programowaniu zespołowym

Michał Łowicki, Paweł Michalak i Tomasz Syposz – to studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UWr, którzy w maju będą reprezentować naszą uczelnię na ACM International Collegiate Programming Contest w Rapid City w Stanach Zjednoczonych.

W finale zawodów (20-26 maja), weźmie udział 130 drużyn z całego świata, wyłonionych w drodze eliminacji. Drużyny wyłoniono spośród ponad 50000 studentów, z prawie 3000 uczelni ze 103 krajów. Zawody są uważane za mistrzostwa świata w programowaniu zespołowym.

Każda trzyosobowa drużyna będzie miała do dyspozycji jeden komputer, a do rozwiązania 12 lub 13 zadań. Czas – pięć godzin. Wygra ten zespół, który rozwiąże najwięcej zadań. Przy równej liczbie rozwiązanych zadań wyższe miejsce zajmie ta drużyna, która rozwiąże je szybciej.

W mistrzostwach przyznawane są 4 złote medale, 4 srebrne i 4 brązowe.

Młodzi informatycy UWr w ubiegłych latach odnosili sukcesy w ACM International Collegiate Programming Contest . Z mistrzostw przywieźli dwa medale: srebrny i brązowy.

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ubiegłorocznymi brązowymi medalistami Bartłomiejem Dudkiem, Maciejem Dulębą i Mateuszem Gołębiewskim.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

28 Sty 2017