Nauka / Wydarzenia

Dni Darwina

Czego o ewolucji boga mogą nauczyć nas dzieci? Czym jest e-learning w stosunku do e-akademizmu? Po co walczyć o wyższy status społeczny? Co wirus komputerowy ma wspólnego z bogiem? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedzi podczas Wrocławskich Dni Darwina, festiwalu, który tłumaczy znaczenie teorii ewolucji dla rozwoju wszelkich nauk. Wydział Nauk Biologicznych UWr i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zapraszają 18 i 19 lutego 2017 r.

Już po raz czwarty zapraszamy na Wrocławskie Dni Darwina, które Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów organizuje we współpracy z Wydziałem Nauk Biologicznych UWr. Festiwal ten ma na celu pokazanie znaczenia teorii ewolucji dla rozwoju wszelkich nauk, zarówno ścisłych, jak i społecznych czy humanistycznych. Chcemy przypominać o znaczeniu dorobku Darwina i kontynuatorów jego pracy dla rozwoju naszej cywilizacji oraz stawiać pytania o jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo – na sposób, w jaki patrzymy na świat.
PROGRAM:

SOBOTA, 18 lutego

10.30 Otwarcie festiwalu: Kaja Bryx (PSR) i dr Bartosz Borczyk (UWr)
10.45 Dr Tomasz Witkowski (KSP) „Ewolucja boga w naszych umysłach”
12.00 Dr Łukasz Budzicz (UZ, KSP) „Ewolucyjny przewodnik po zjawiskach kulturowych”
13.15 Sidey Myoo (Academia Electronica) „Uniwersytet w sieci”
[przerwa obiadowa]
16.00 Prof. Bogusław Pawłowski (UWr, PTNCE) „Ewolucyjne aspekty rywalizacji o status”
17.15 Debata „Darwin w szkole – potrzebny czy nie?”: Borczyk, Pawłowski, Tabisz, Witkowski. Prowadząca: Kaja Bryx

NIEDZIELA, 19 lutego

10.30 Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Przyrodniczym*
13.00 Kasper Hlebowicz (PSR, UJ) „Skąd te wszystkie rogi i ogony, czyli o doborze płciowym”
14.15 Jacek Tabisz (PSR) „Teoria ewolucji a polityka”
15.30 Dr Bartosz Borczyk (UWr) „Kreacjonizm – niska szkodliwość społeczna?”

Pomiędzy wykładami planujemy 10-minutowe przerwy.

* Uwaga: liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres: bartosz.borczyk@uwr.edu.pl

Festiwal odbywa się w Dużej Sali Wykładowej Instytutu Biologii Środowiskowej UWr. przy ul. Sienkiewicza 21 we Wrocławiu. Na wszystkie wykłady wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!
Zapraszamy także do polubienia fanpejdża Dni Darwina: https://www.facebook.com/dnidarwina/

Dodane przez: Agata Kreska

17 Lut 2017