Ludzie / Studenci / Wydarzenia / 8 Marzec

UWrHELP+. Studenci znowu pomagają

Zrób prezent z okazji Dnia Kobiet! Oddaj krew i zarejestruj się w bazie potencjalnych dawców szpiku – zachęcają Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Organizowana akcja jest doskonałym okazją do pełnienia innych działań prozdrowotnych. Nie ma substytutu dla ludzkiej krwi. Jedynym sposobem aby ją zdobyć jest pozyskanie jej od zdrowych osób. Podobnie jest z ludzkimi komórkami macierzystymi, które są często jedynym lekiem na białaczkę. Rejestrując się z bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i oddając krew dajemy komuś szansę na życie – podkreślają organizatorzy.

Studenci zapraszają wszystkich chętnych w środę 8 marca do budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii (ul. Uniwersytecka 22-26) od godz. 9.00 do 14.00. Odważni mogą ściąć i podarować swoje włosy Fundacji Rak’n’Roll. Powstaną z nich peruki dla kobiet po chemioterapii.

Organizatorem Wydarzenia jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej informacji na facebooku.

Fot. z arch. Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz