Wydarzenia / 22 Marzec

Na UWr znowu #bezpiecznie

Do budynku wbiegają obcy ludzie. Krzyczą i wydają polecenia. Grożą bronią. Jak zachować się w takiej sytuacji?

Odpowiedzi na to i inne pytania będzie można uzyskać podczas drugiej edycji #bezpiecznie, cyklu spotkań edukacyjnych i informacyjnych ze służbami militarnymi i paramilitarnymi. Po świetnie przyjętej ubiegłorocznej odsłonie imprezy na Uniwersytecie Wrocławskim ponownie pojawią się funkcjonariusze pracujący na co dzień w policji, straży granicznej czy służbie więziennej, którzy opowiedzą o tym, jak powinniśmy reagować w sytuacjach kryzysowych.

Tegoroczna edycja #bezpiecznie zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich została zaplanowana na 22 marca i odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (początek o godz. 10.00). Uczestnicy wykładu wezmą udział w inscenizacji odbicia zakładników, przygotowanej i odegranej przez profesjonalistów. W trakcie i po spotkaniu będzie można także uzyskać informacje o tym, jak samemu rozpocząć karierę w służbach mundurowych.

5 kwietnia impreza przeniesie się na Wydział Nauk Społecznych (start o godz. 10.00). Na ten dzień organizatorzy zaplanowali symulację ewakuacji oraz specjalny pokaz działań służb. Ci, którzy pojawią się przy ul. Koszarowej, poznają też zasady rekrutacji do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Cykl #bezpiecznie adresowany jest w szczególności do studentów i absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, ale mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Zapisy już ruszyły – miejsca możecie rezerwować na stronie internetowej Biura Karier UWr.

Organizatorami #bezpiecznie – poza Uniwersytetem Wrocławskim – są Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna oraz Centrum Ratownictwa.

3 Mar 2017

ostatnia modyfikacja: 15 Mar 2017