Nauka / Studenci / Wydarzenia / 10–12 Marzec

Studenci zapraszają na konferencję

„W pierścieniu przemocy” – to tytuł III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Nauk o Człowieku, która odbędzie się w dniach 10-12 marca we Wrocławiu.

Wydarzenie organizuje Studenckie Koło Naukowe Antropologów „Kostka”, Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe „Goryl” oraz Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyki działające przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Organizatorzy podkreślają, że cykliczne konferencje mają na celu interdyscyplinarne przedstawienie różnych aspektów ludzkiego życia. Pierwsza edycja dotyczyła ogólnie pojmowanej problematyki śmierci, druga obracała się wokół tematu miłości i różnych jej rodzajów. Tegoroczna, już trzecia edycja skupi się na przemocy, w każdym znaczeniu tego słowa.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają studentów kierunków: biologicznych, chemicznych, psychologicznych, socjologicznych, medycznych, prawniczych oraz archeologicznych czy historycznych.

Dodatkowo, w tym roku, gościem specjalnym naszej konferencji będzie dr Ewa Klonowski, światowej sławy antropolog sądowy. Od zakończenia wojny w Bośni pracuje przy ekshumacji i identyfikacji jej ofiar. Za swoją niezwykłą pracę była w 2005 roku nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Zgodziła się dołączyć do Komitetu Naukowego konferencji, a także wygłosi wykład na temat swojej pracy w Bośni.

Szczegóły wydarzenia na facebooku

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz