Studenci / Wydarzenia / 5 Kwiecień

Targi pracy Career EXPO

Nadchodząca wiosna to najlepszy czas dla tych, którzy poszukują nowej pracy lub zastanawiają się nad jej zmianą. O tej porze roku w największych firmach rozpoczyna się sezon rekrutacyjny.

Podczas najbliższej edycji targów pracy Career EXPO, która odbędzie się 5 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia (godz. 10.00-18.00), spotkać można będzie rekruterów kilkudziesięciu czołowych przedsiębiorców z Wrocławia i okolic. Na ciekawe oferty mogą liczyć zarówno doświadczeni specjaliści, jak i świeżo upieczeni absolwenci oraz studenci.

Wizyta na targach pracy Career EXPO to doskonała okazja, by zapoznać się z aktualnymi oczekiwaniami rynku, rozeznać w perspektywach, jakie oferują nam konkretne branże, a także szansa na to, by rozpocząć swoją karierę zawodową u jednego z liderów z sektora IT, finansów, sprzedaży, obsługi klienta czy inżynieryjnego. Partnerami wspierającymi wydarzenie są tacy giganci jak AmRest, Credit Suisse, Nokia, Kaufland, Infor oraz Futuro Finance.

Największym atutem tej formy poszukiwania pracy jest, przede wszystkim, możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielem firmy w niezobowiązującej atmosferze. Stres towarzyszący tradycyjnej rozmowie kwalifikacyjnej zredukowany jest niemal do minimum. Korzystając również z faktu, że mamy do czynienia z obecnymi pracownikami firmy, warto poznać ich opinię na temat warunków i atmosfery w niej panującej.

Na stronie organizatora na bieżąco można zapoznawać się z kolejnymi wystawcami wiosennej edycji targów. Część z nich bierze także udział w tzw. szybkiej rekrutacji, co oznacza, że każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość zgłoszenia do niej swojej kandydatury i odbycia rozmowy kwalifikacyjnej już podczas targów. Wystarczy zarejestrować się, wypełnić dokładnie wirtualne CV, wybrać z listy firmę, która najbardziej nas interesuje i przesłać aplikację. Jeśli zostanie ona zaakceptowana, pozostaje nam tylko ustalić z rekruterem godzinę spotkania w specjalnie wydzielonej do tego celu strefie na targach. Rozwiązanie to znacznie skraca i usprawnia proces rekrutacji – CV trafia od razu we właściwe miejsce, informację zwrotną otrzymujemy już po kilku dniach, a sama rozmowa odbywa się na neutralnym gruncie.

Na ilustracji logotyp targów pracy Career EXPO
Fot. Career EXPO

Bezpłatny bilet wstępu na targi Career EXPO uprawnia również do wzięcia udziału w kilkudziesięciu darmowych szkoleniach z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego i zawodowego. Już teraz można zapisywać się m.in na warsztaty, które pomogą nam stworzyć mapę swoich naturalnych talentów, nauczą, jak wykorzystać techniki sprzedaży podczas rozmowy rekrutacyjnej czy pokażą wpływ biologii molekularnej na nasze życie. Harmonogram wciąż uzupełniany jest o nowe pozycje, dlatego warto być na bieżąco z aktualnościami.

Sporo atrakcji czeka też na tych, którzy pojawią się pod sceną główną Career EXPO. Odbywać się tam będą prelekcje i spotkania z prezesami prężnie rozwijających się firm, wyznającymi zasadę „Jeśli marzyć, to zgodnie z planem”, ekspertami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, którzy opowiedzą o poszukiwaniu „fioletowej wiewiórki” wśród kandydatów oraz wieloma innymi znanymi gośćmi. Ze szczegółową agendą i opisem wszystkich punktów programu można zapoznać się tutaj.

Przez cały dzień w strefie konsultacji na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści z InfoPraca.pl, którzy dokonają indywidualnej oceny dokumentów aplikacyjnych i doradzą, co zrobić, by zainteresowały potencjalnego pracodawcę. W tym samym miejscu będzie można również zupełnie za darmo wykonać profesjonalne zdjęcie do CV.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwości, jakie daje udział w targach pracy Career EXPO, wystarczy zarejestrować się na tej stronie i pobrać bezpłatny bilet.

7 Mar 2017

ostatnia modyfikacja: 10 Kwi 2017