Konferencje / Nauka / Wydarzenia

Czyj kanon? Dyskusja o lekturach

W najbliższy poniedziałek 13 marca Pracownia Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej w Instytucie Filologii Angielskiej UWr oraz Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na dyskusję o lekturach.

W listopadzie 2016 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nową obowiązkową listę lektur dla szkół podstawowych. Dlatego organizatorzy wydarzenia chcą zachęcić wrocławian i wrocławianki (dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich tych, których interesuje szkolne nauczanie literatury), do udziału w dyskusji. – Zadamy sobie pytanie o to, kto powinien decydować o zawartości listy lektur? Zastanowimy się również, czy nie należy poszerzyć jej na przykład o pozycje pokazujące związki literatury ze sztuką, operujące językiem wizualnym, artystycznym – mówią organizatorzy.

W panelu wezmą udział: mgr Ewa Chawar (nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 28 we Wrocławiu), dr hab. Dominika Ferens (Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego), dr hab. Kordian Bakuła (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego), Magdalena Skowrońska (Muzeum Współczesne Wrocław, „Książki do patrzenia”) oraz uczniowie: Dorota Sikora (Gimnazjum nr 9 we Wrocławiu) i Eryk Pszczołowski (Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu).

Spotkanie poprowadzą dr Justyna Deszcz-Tryhubczak i mgr Mateusz Marecki z Pracowni Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dyskusja rozpocznie się w poniedziałek 13 marca o godz. 17.30 w Muzeum Współczesnym Wrocław przy pl. Strzegomskim 2A.

Więcej informacji na facebooku

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz