Ludzie / Studenci / Wydarzenia

Tomasz Modrzejewski zwycięzcą konkursu krasomówczego

Ośmiu przyszłych prawników z Uniwersytetu Wrocławskiego stanęło do walki o pierwsze miejsce w XXI Lokalnym Konkursie Krasomówczym. Najlepszym mówcą okazał się Tomasz Modrzejewski.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wygłosić mowę, zwieńczającą postępowanie przed sądem I instancji. Jedną sprawę przedstawiały dwie osoby, wcielające się w odmienne role procesowe. Każda strona miała prawo do krótkiej repliki. Podstawą wystąpień były kazusy opracowane na podstawie spraw sądowych, przygotowane przez członków jury. Wcześniej uczestnicy byli dobierani w pary w drodze losowania. Każda z par losowała po jednym kazusie (dwa kazusy cywilne i dwa karne), a następnie odbywało się losowanie ról procesowych.

Jury w składzie: Karol Kułakowski, przewodniczący rady Izby Komorniczej; dr hab. Andrzej Śmieja, prof. nadzw. UWr; dr hab. Łukasz Machaj prof. nadzw. UWr, prodziekan ds. kształcenia na WPAiE; dr Radosław Strugała, prof. nadzw. UWr; mec. Agnieszka Templin; mec. Maciej Jarecki; mec. Sławomir Szołucha; słuchając poszczególnych wystąpień oceniało poprawność kwalifikacji prawnej oraz argumentacji, logikę uzasadnienia, retorykę i kulturę języka.

Poziom konkursu był wysoki a uczestnicy wykazali się kunsztem oratorskim. Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Modrzejewski. Drugie miejsce zajęła Anna Maciąg a trzecie Karolina Michulec.

Zwycięzca weźmie udział w finale XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej we Frankfurcie nad Odrą.

Organizatorem wydarzenia jest ELSA Wrocław.

Więcej o wydarzeniu na facebooku.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

15 Mar 2017