Konferencje / Nauka / Wydarzenia / 16–17 Marzec

Wojna i propaganda w Instytucie Filologii Polskiej

Sterowanie pamięcią zbiorową, kampanie i strategie propagandowe, kształtowanie obrazu wojny i żołnierza – to tylko początek długiej listy zagadnień, które zostaną poruszone na Uniwersytecie Wrocławskim podczas konferencji „Wojna i konflikty zbrojne – media, propaganda, komunikacja”.

16 marca w Instytucie Filologii Polskiej UWr rozpocznie się dwudniowa, międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja „Wojna i konflikty zbrojne – media, propaganda, komunikacja”. Wezmą w niej udział m.in. literaturoznawcy, językoznawcy, historycy oraz socjologowie.

Będzie to pierwsza z serii konferencji poświęconych m.in. mitologizacji, ideologizacji, rytualizacji konfliktu zbrojnego w języku, literaturze i mediach,  a także manipulacji, propagandzie, perswazji w dyskursie medialnym, publicznym i politycznym na temat wojny w czasie wojny oraz po jej zakończeniu.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie w załączniku (poniżej).

15 Mar 2017

ostatnia modyfikacja: 21 Mar 2017