#bezpiecznie: Odbicie zakładników na UWr

Już 22 marca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego rozpocznie się druga edycja cyklu #bezpiecznie, w ramach której zobaczymy m.in. symulację odbicia zakładników. Mamy dla was zdjęcia z próby generalnej!

#bezpiecznie to cykl spotkań edukacyjnych i informacyjnych ze służbami militarnymi i paramilitarnymi. Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będzie zachowanie podczas sytuacji kryzysowych, takich jak porwanie przez uzbrojonych napastników.

22 marca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii odbędzie się inscenizacja odbicia zakładników (budynek D, sala 3D, początek o godz. 10.00); uczestnicy spotkania będą też mogli porozmawiać z profesjonalistami i dowiedzieć się, jak rozpocząć karierę w służbach mundurowych. 5 kwietnia w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych (sala 240, początek o godz. 10.00) będziemy mogli z kolei zobaczyć symulację ewakuacji oraz pokaz działań służb.

Już teraz mamy dla was przedsmak specjalnych atrakcji w ramach cyklu #bezpiecznie – zdjęcia z próby generalnej inscenizacji odbicia zakładników (galeria poniżej).

Więcej informacji oraz formularze dla chętnych do udziału w spotkaniach znajdziecie na stronie Biura Karier Uniwersytetu Wrocławskiego.

Organizatorami #bezpiecznie – poza Uniwersytetem Wrocławskim – są Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna oraz Centrum Ratownictwa.

20 Mar 2017

ostatnia modyfikacja: 31 Mar 2017