Studenci / Wydarzenia / 11 Kwiecień

O kondycji polskiej polityki, czyli panel dyskusyjny NZS

W najbliższy wtorek 11 kwietnia w budynku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr spotkają się studenci, profesorowie nauk politycznych naszej uczelni i goście specjalni, posłowie – Paweł Grabowski i Krzysztof Mieszkowski. Wspólnie zastanowią się, na czym polega problem polskiej polityki.

–  Wszyscy narzekamy na jakość działań politycznych prowadzonych przez reprezentantów naszego kraju. Bez względu na to, po której stronie barykady stoimy, zauważamy ubytki w wiedzy na temat podstawowych zagadnień. Nieumiejętne wypowiadanie się, notorycznie popełniane błędy ortograficzne, cytowanie nieistniejących fragmentów aktów prawnych czy ciekawe interpretacje konstytucji bądź ubarwienia faktów historycznych. Ale jak jest z tą wiedzą i jej wykorzystywaniem w świecie polityki? Czy nie mamy trochę wypaczonego poglądu na błędy i pomyłki, bo to one są bardziej widoczne? Dodatkowo dochodzi kwestia Internetu – co się raz w sieci pojawiło, już nigdy nie umrze… Postaramy się porozmawiać z przedstawicielami wywołanego już świata polityki o tym, jak z tą wiedzą jest naprawdę. Czy politycy posiadają wiedzę „jak” czyli dotyczącą sposobów realizacji zadań i celów, a ich doradcy posiadają wiedzę „że”, która ma za zadanie opisywanie rzeczywistości i logiczne rozumowanie procesów i problemów? Zastanowimy się również nad tym, który sposób rozumowania i jaki rodzaj wiedzy jest najbardziej przydatny w życiu społeczno-politycznym – zapowiadają członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów – organizatora wydarzenia.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu Nic o Nas bez Nas. Misją projektu jest zwiększanie udziału głosu młodych w debacie publicznej oraz konfrontacja przekonań studentów z osobami kształtującymi rzeczywistość. Motywem przewodnim wrocławskiej edycji projektu jest społeczeństwo obywatelskie.

Panel rozpocznie się o godz 18.00, w budynku WPAiE (Amfiteatr AC), przy ul. Więziennej 8/12.
Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o panelu na facebooku.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

7 Kwi 2017

ostatnia modyfikacja: 11 Kwi 2017

Plakat panelu dyskusyjnego pt. Wiedza że, wiedza jak i niewiedza – czyli na czym polega problem polskiej polityki?