Doktoranci / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Ruszyła kolejna edycja Falling Walls Lab

3 minuty. Tyle czasu będą mieli na zaprezentowanie swoich projektów uczestnicy międzynarodowego konkursu skierowanego m.in. do studentów i młodych naukowców. Zwycięzca wrocławskiego etapu Falling Walls Lab pojedzie do Berlina.

Założeniem Falling Walls Lab jest – zgodnie z nazwą konkursu – obalanie dyscyplinarnych podziałów. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł i umiejętność jego zaprezentowania. Dlatego organizatorzy nie wprowadzają zbędnych ograniczeń. Do udziału w rywalizacji zapraszają m.in. studentów studiów licencjackich i magisterskich, doktorantów i doktorów, a także młodych profesorów. Główne kryterium to szeroko rozumiana innowacja w myśleniu: o nauce, biznesie, inicjatywach społecznych.

Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie. Organizowane co roku konkursy pozwalają młodym ludziom na przedstawienie wyników swoich badań, projektów i koncepcji jurorom – przedstawicielom środowisk akademickich oraz biznesowych.

By spróbować sił w tegorocznej edycji Falling Walls Lab, należy – do 30 maja – złożyć aplikację za pomocą dostępnego na stronie konkursu formularza. Wrocławskie kwalifikacje do międzynarodowego finału odbędą się 7 lipca w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (początek o godz. 14.30). Zwycięzca tego etapu zdobędzie stypendium, automatycznie dołączy do grona finalistów i pojedzie w listopadzie do Berlina, gdzie weźmie udział w międzynarodowej konferencji.

Na zdjęciu (po lewej) Mateusz Szatkowski, zwycięzca wrocławskiego etapu konkursu Falling Walls Lab 2016, oraz prof. dr hab. Ludwik Turko
Fot. Materiały organizatora

Jeżeli jesteś zainteresowany konkursem Falling Walls Lab, koniecznie weź udział w spotkaniu, które odbędzie się już w najbliższą środę, 26 kwietnia, o godz. 11.00 w Oratorium Marianum (gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1). Wezmą w nim udział prof. dr. hab. David Blaschke, który opowie o tym, co czeka nas podczas tegorocznej edycji imprezy, oraz mgr Mateusz Szatkowski, zwycięzca wrocławskiego etapu i uczestnik ostatniego finału Falling Walls Lab w Berlinie. Spotkanie będzie doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z organizatorami i uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad składania aplikacji.

Organizatorem wrocławskiego etapu kwalifikacji Falling Walls Lab jest Uniwersytet Wrocławski, wspierany przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Logotyp konkursu Falling Walls Lab 2017

20 Kwi 2017