Studenci / Wydarzenia / 24 Kwiecień

Spektakl „Dwa oblicza Miłości” w Oratorium Marianum

Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Timedance Hansa zapraszają w poniedziałek 24 kwietnia o godz.19.30 do Oratorium Marianum na spektakl teatralno-taneczny, oparty na motywach sztuk i sonetów Williama Szekspira.

Podczas spektaklu „Dwa oblicza miłości” widzowie przeniosą się na jakobiński dwór. Niefrasobliwe sprzeczki Szekspirowskich kochanków – Beatrycze i Benedykta – zostaną przeciwstawione posępnemu charakterowi sonetów i tematowi miłości sprzeniewierzonej.

– Miłość u Szekspira to zawsze złożona kwestia. Zaprezentujemy więc dwie pary, radzące sobie z różnymi problemami w odmienny sposób. Uczucie hrabiego i hrabiny, od dawna sobie poślubionych, zostanie  poddane próbie za sprawą przybycia Czahrnej Damy, podczas gdy Benedykt i Beatrycze będą się kłócić, walczyć, i w końcu wyznają sobie miłość – zdradzają organizatorzy.

Spektakle Timedance Hansa wystawiane są zwykle w rodzimym języku publiczności, jednak ze względu na współpracę z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i jego studentami, szekspirowskie sonety zostaną zaprezentowane w języku angielskim, natomiast sceny ze sztuk po polsku. Dzięki temu widzowie zobaczą w obsadzie aktora Davida Middletona z Londynu jako Hrabiego, a w pozostałe role wcielą się Jane Gingell, reżyser spektaklu, Konrad Przybycień oraz Kaja Gomez-Cabrero, tancerze Zespołu Tańca Dawnego UWr.

Dwa oblicza Miłości miało swoją premierę w zeszłym roku i ze względu na duże powodzenie spektaklu organizatorzy zdecydowali się wystawić go ponownie. To kolejne w dorobku zespołu przedsięwzięcie, realizowane we współpracy z brytyjską choreograf i kostiumolog Jane Gingell. W poprzednich latach wrocławska publiczność mogła oglądać spektakle: „Lord Hay’s Masque” (2013 r.), inscenizację „Dzienników” Samuela Pepysa (2014 r.) oraz „La Salle. Tancerka z Wersalu” (2015r.), wystawiane na wrocławskim festiwalu „Maj z Muzyką Dawną”.

Spektakl odbędzie się w Oratorium Marianum przy pl. Uniwersyteckim 1. Wstęp jest wolny.

Szczegóły spektaklu „Dwa oblicza Miłości” na facebooku

Fot. Copyright 2016 Jane Gingell and Timedance 2 Loves