Ludzie / Studenci / Wydarzenia

Juwenalia 2017 czas zacząć

Koncerty na Polach Marsowych, boat party, Trójbój Uniwersytecki – to tylko niektóre z wielu atrakcji tegorocznych juwenaliów, jakie Samorząd Studencki Uniwersytetu Wrocławskiego przygotował dla żaków. Świętowanie rozpocznie się od pochodu, który w czwartek 11 maja o godz. 11.00 ruszy spod Budynku Strefy Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Uniwersyteckie juwenalia potrwają do piątku 12 maja.

Pochód ruszy z kampusu Politechniki Wrocławskiej i skieruje się w kierunku Pół Marsowych – Zachęcamy, żeby przyjść trochę wcześniej. W dalszym ciągu czekamy również na wolontariuszy, którzy pomogą nam w utrzymaniu porządku. Czeka nas wspaniała zabawa, ale nie zapominajmy również o zadbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych studentów – mówi Wojtek Michańcio, przewodniczący Samorządu Studentów UWr. Dodaje, że królową pochodu będzie studentka Uniwersytetu Przyrodniczego a królem student Uniwersytetu Wrocławskiego.

11 maja na Polach Marsowych na studentów czeka prawdziwy „Kocioł Muzyczny”. Zagrają min. Farben Lehre i Jarecki a wieczorem gwiazda disco polo – zespół Boys. Następny dzień, to uczta dla fanów hip hopu. Wystąpi Tede, Paluch i Sitek.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji.  – W Trójboju Uniwersyteckim staną do walki pięcioosobowe drużyny ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego. Będą trzy konkurencje, w których trzeba będzie wykazać się sprawnością fizyczną i umysłową. Chcemy zintegrować naszą uczelnię – tłumaczy Dominika Ciszek z Samorządu Studentów UWr.

Więcej o uniwersyteckich juwenaliach na stronie i facebooku.

Przeczytaj, jak studenci bawili się na ubiegłorocznym pochodzie juwenaliowym.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

10 maja 2017