Ludzie / Nauka / Wydarzenia / 12 Maj

Wystawa w Muzeum UWr

W roku jubileuszu 500-lecia Reformacji Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wystawę pt. „Verbum Domini Manet in Aeternum”, towarzyszącą projektowi badawczemu „Protestanckie budownictwo kościelne XVI-XVIII wieku w Europie”.

Wystawa prezentuje wybrane kościoły z terenu Austrii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Składają się na nią zdjęcia wykonane przez uczestników projektu podczas podróży studyjnych w latach 2013-2016. Dokonując wyboru tych zdjęć, chcieliśmy pokazać możliwie szerokie spektrum budowli – od monumentalnych katedr i kościołów miejskich, poprzez skromne kościółki wiejskie, aż po niewielkie kaplice ukryte za murami zamków. Łączy te budowle jedna ważna cecha wspólna – były one przez wieki i są nadal „domami modlitwy dla wszystkich ludów”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja o godz. 16.30 na Wieży Matematycznej. Otwarcie wystawy uświetni występ zespołu Ars Cantus, który wykona dawne pieśni ewangelickie w pięciu językach.

Koncepcja wystawy: prof. dr hab. Jan Harasimowicz

Kuratorzy wystawy: Anna Michalska, Urszula Rozpara