Konferencje / Nauka / Wydarzenia / 19–20 Maj

IV Sympozjum Młodych Egiptologów

19 maja w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Uniwersyteckiego rozpocznie się dwudniowa konferencja poświęcona cywilizacji egipskiej.

IV Sympozjum Młodych Egiptologów to kolejne z cyklu spotkań studentów i doktorantów z całej Polski, których zainteresowania badawcze dotyczą starożytnego Egiptu. Impreza jest kontynuacją tradycji i idei Konferencji Studentów Archeologii Starożytnego Egiptu (KSASE). Nie posiada tematu przewodniego, co pozwala młodym badaczom na prezentowanie szerokiego wachlarza zagadnień badawczych oraz rezultatów własnych studiów dotyczących cywilizacji egipskiej.

W programie sympozjum znalazły się m.in. takie tematy jak Żelazo meteorytowe w kulturze starożytnego Egiptu (Mateusz Napierała, UAM), „Tatuaże w starożytnym Egipcie (Dagmara Socha, UW) czy „Zwierzęta jako narzędzie wymierzania kary” (Malwina Brachmańska, UAM).

Organizatorzy zachęcają do udziału przede wszystkim studentów oraz doktorantów takich kierunków jak archeologia, egiptologia, historia, historia sztuki, antropologia fizyczna, architektura, filologia klasyczna – ale konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny.

IV Sympozjum Młodych Egiptologów odbędzie się w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego w dniach 19-20 maja. Szczegółowy program znajdziecie w załączniku. Więcej informacji na Facebooku.

16 maja 2017

ostatnia modyfikacja: 22 maja 2017