Kartka z przeszłości / Wydarzenia / 26 Czerwiec

Wystawa o kobietach

Biblioteka Austriacka Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wystawę Kalliope Austria. Kobiety w społeczeństwie, kulturze i nauce. Wernisaż rozpocznie się w poniedziałek 26 czerwca o godz. 12.30.

Wystawa ukazuje 200 lat w świetle biografii wybitnych wybitnych Austriaczek, którym – jak zaznaczają organizatorzy – Austria zawdzięcza swoją kulturową tożsamość, a które w oficjalnej historiografii swego kraju często były zapomniane.

W porządku chronologicznym opowiada dzieje arystokratek, artystek, dam prowadzących salony, aktorek, reżyserek, kompozytorek, śpiewaczek, uczonych, działaczek politycznych, aktywistek walczących o prawa kobiet. Wątkiem przewijającym się przez całą ekspozycję jest emancypacja kobiet.

Organizatorzy na miejsce wernisażu wybrali Bibliotekę Uniwersytecką przy ul. Joliot-Curie 12. Wystawa potrwa do 30 września. Wstęp jest wolny.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

13 Cze 2017