Ludzie / Sport / Studenci

Udany sezon wioślarski

Minął maj, rozpoczyna się sesja, a to oznacza, że sezon regatowy wioślarzy właśnie dobiegł końca. Dla zawodników Sekcji Wioślarskiej Uniwersytetu Wrocławskiego był to okres pełen wrażeń, nowych doświadczeń, licznych wyjazdów i sukcesów. Od fenomenalnego występu na Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim w Jelczu Laskowicach, na których osada damska zdobyła I miejsce w kategorii sztafet studenckich, a osada męska – II miejsce – nasi wioślarze reprezentowali uczelnię na regatach w Krakowie, Bydgoszczy oraz lokalnych zawodach we Wrocławiu, a także w Warszawie i Splicie.

Sezon regatowy wioślarze z UWr rozpoczęli od Regat o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy zionącym smoku wawelskim oraz na pięknej Wiśle, które to regaty były dla kilku naszych zawodników pierwszymi zawodami na wodzie. Wszyscy nowicjusze spisali się na medal – czyste przejazdy i synchroniczna praca na łódce pozwoliła osadzie damskiej pokonać norweską osadę Collegium Medicum i zdobyć 3 miejsce, a panom uzyskać miejsce 7.

Następnie nasi wioślarze ścigali się z najlepszymi osadami studenckimi na Akademickich Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie na torze regatowym w Brdyujściu, a tydzień później duch walki przysłał naszych zawodników na zawody Odra River Cup we Wrocławiu. W lokalnych zawodach zarówno osada męska jak i żeńska zdobyły 4 miejsce, co zmotywowało uniwersyteckie ósemki jeszcze mocniej do sięgnięcia po podium w przyszłym roku.

Wioślarze reprezentowali Uniwersytet Wrocławski również na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim, na których Anna Muniak zdobyła III miejsce w typie uniwersytetów, a Joanna Czekurłan – II miejsce w typie uniwersytetów w kategorii kobiet wagi lekkiej. Nasze zawodniczki ruszyły również podbić lazurowe wody Chorwacji, gdzie ramię w ramię zmierzyły się z czołówką akademickiego wioślarstwa – Cambridge i Oxford na Międzynarodowych Regatach w Splicie. Dla części naszych zawodników był to ostatni sezon wioślarski, z powodu zakończenia studiów, a dla innych to dopiero początek wioślarskiej przygody. Czeka ich jeszcze mnóstwo pracy, wylanych potów na treningach oraz godzenia obowiązków uczelniach z codziennymi treningami na wodzie. To wszystko po to, aby w październiku reprezentować uczelnię na Zawodach sprinterskich w Szczecinie oraz na długodystansowych regatach w stolicy Polski – Warsaw River Race.

Życzymy powodzenia wszystkim zawodnikom i życzymy samych sukcesów na przyszłych zawodach!

Uniwersyteccy wioślarze z trenerem Andrzejem Mulką Fot. Z archiwum Sekcji Wioślarskiej UWr

W sezonie akademickim 2016/2017 Uniwersytet Wrocławski reprezentowali:

Osada damska : Anna Muniak, Joanna Żmidzińska, Julia Laska, Maja Śmiałowicz, Paula Kituli, Adriana Miller, Małgorzata Olszanicka, Joanna Czekurłan, Monika Valent, Kamila Kunkiewicz, Honorata Zachary (ster).

Osada męska: Mateusz Kania, Szymon Rajchelt, Mateusz Tworkowski, Radosław Trendowicz, Mikołaj Szymański, Jakub Wojciechowicz, Filip Haniewicz, Michał Karaś, Piotr Lisiecki, Maciej Gerus, Honorata Zachary (ster)

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

14 Cze 2017