Before Eklektik Session. Weekendowa rozgrzewka przed festiwalem

30 czerwca we Wrocławiu wystartuje seria imprez promujących październikowy festiwal Eklektik Session. Tegoroczna edycja imprezy – pod hasłem Architexture – odbędzie się w punktach Wrocławia kształtujących przestrzeń oraz historię miasta. Koncerty poprzedzą spotkania i prelekcje architektów, projektantów, historyków sztuki.

Na weekend pod szyldem Before Eklektik Session (30.06-02.07) zaplanowano wernisaż „Eklektik Portraits” Grzegorza Gołębiowskiego, wykład dr Jerzego Ilkosza o niezrealizowanej architekturze Wrocławia, przegląd filmów w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz koncerty: happening „Niedziela na Młynie Sułkowice” i „The Night – Tribute to Morphine” na Placu Społecznym.

Szczegółowy program Before Elektik Session znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

Eklektik Session to międzynarodowa platforma artystyczna oraz wyjątkowy festiwal, który zdążył się wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia. Od ponad dekady skutecznie zaciera granice stylistyczne, promuje oraz integruje środowiska twórcze, nawiązuje bliską współpracą z artystami, festiwalami oraz instytucjami z całego świata. W ostatnich latach do platformy ES dołączyli m.in. Nils Petter Molvaer, Jan Bang, Eivind Aarset, Erland Dahlen, Ganesh Anandan, Loup Barrow, Thomas Bloch, Guo Gan, Mariam Wallentin, Lucien Dubuis, Alfred Vogel, Claudio Puntin, Wu Wei, Mieko Miyazaki, Pierre Jodlowski, Roli Mosimann, Blu Rum 13 oraz wielu polskich artystów. Wśród partnerów instytucjonalnych znaleźli się Punkt Festival Kristiansand, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Narodowe Forum Muzyki, Dozamel, Wrocławski Park Przemysłowy, Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych, Fortaco, Kino Nowe Horyzonty, Kadry Wrocławia, Festiwal Musica Electronica Nova, Towarzystwo Miłośników Wrocławia – a także Uniwersytet Wrocławski.

29 Cze 2017

ostatnia modyfikacja: 5 Lip 2017