Doktoranci / Ludzie

Doktorantka UWr z nagrodą za najlepszą prezentację posterową

Małgorzata Raduła, doktorantka z Katedry Ekologii, Biogeochemii i Ochrony Środowiska Wydziału Nauk Biologicznych zdobyła główną nagrodę w konkursie na najlepszą prezentację posterową w grupie młodych naukowców na 60 dorocznym sympozjum International Association for Vegetation Science (IAVS) w Palermo.

IAVS jest największą światową organizacją zrzeszającą naukowców zajmujących się ekologią roślin, działającą od 1939 roku. Doktorantka naszego wydziału jest pierwszym naukowcem z Polski, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane od 2001 roku. Oprócz samego wyróżniana w międzynarodowym gronie naukowców, nagroda obejmuje także stypendium umożliwiające uczestnictwo w kolejnym spotkaniu. Nagrodzony poster przedstawiał wyniki badań prowadzonych w współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Wrocławiu dotyczących możliwości modelowania zasobności gleby w wodę.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

6 Lip 2017