Ludzie

Zmarł prof. Lech Tyszkiewicz

W niedzielę 16 lipca w wieku 86 lat zmarł prof. zw. Dr hab. Lech Tyszkiewicz. Miał 86 lat.

Był absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, a od 1958 r. pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego. To wybitny historyk, znakomity znawca problematyki dziejów Słowiańszczyzny, ludów koczowniczych i średniowiecznego Śląska, mistrz i wychowawca wielu pokoleń historyków.

Przez wiele lat kierował Zakładem Historii Polski i Powszechnej do końca XV wieku, w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego (1979-2001). W latach 1993-1996 był zastępcą dyrektora Instytutu oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii, Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego, członkiem Komisji Historycznej i Archeologicznej przy oddziale PAN we Wrocławiu.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Msza święta zostanie odprawiona w czwartek 20 lipca o godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem św. Franciszka przy ul. Borowskiej 174. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po mszy na cmentarzu parafialnym „Skowronia Góra” przy ul. Działkowej we Wrocławiu.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

18 Lip 2017