Nauka / Studenci

Ponad 1700 miejsc wciąż czeka na kandydatów

Co prawda zakończyliśmy już wszystkie trzy tury rekrutacji letniej na studia stacjonarne i jednolite magisterskie pierwszego stopnia, ale maturzyści, którym powinęła się noga na egzaminach i mają wrześniowe poprawki, albo też kandydaci, którzy z innych powodów nie zarejestrowali się dotychczas w naszym Internetowym Systemie Rejestracji Kandydatów (www.irka.uni.wroc.pl) – albo też brali udział w rekrutacji, lecz nie dostali miejsca – mają jeszcze szansę rozpocząć studia od października! A wszystko dlatego, że uruchomiliśmy właśnie rekrutację dodatkową na kierunki studiów I stopnia stacjonarne – mamy dla Was ponad 1700 miejsc! Na kierunki rejestrować można się do połowy września (szczegółowe daty zakończenia rejestracji na poszczególne kierunki podajemy poniżej).

Mimo że zakończona rekrutacja letnia na studia I stopnia stacjonarne i jednolite magisterskie okazała się rekordowa pod względem liczby rejestracji na kierunki – odnotowaliśmy 26878 zgłoszeń, co stanowi o 1500 więcej niż w roku ubiegłym i o 4500 więcej niż podczas rekrutacji dwa lata temu ˜– to po procesie przyjmowania dokumentów na poszczególne kierunki okazało się, że na niektórych z nich wciąż są wolne miejsca.

Przypominamy, że pod względem zapisów na kierunek tegorocznym liderem rankingu rekrutacji letniej była psychologia (2039), a pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce chemia i toksykologia sądowa (20,2) .I na te najbardziej popularne kierunki nie prowadziliśmy II i III naboru. Na najmniej popularne kierunki można jednak rejestrować się aż do września! Jak to zrobić? Jeśli kandydat nie zakładał konta w systemie IRK podczas rekrutacji letniej, a chce wziąć udział w naborze dodatkowym, powinien takie konto założyć, natomiast kandydaci, którzy brali udział w rekrutacji letniej mogą skorzystać z konta, które już posiadają. Należy uzupełnić swoje dane, wybrać kierunki studiów spośród tych oferowanych, zrealizować opłatę rekrutacyjną (pieniądze powinny wyjść z konta kandydata do ostatniego dnia trwania rejestracji), a potem należy poczekać na wyniki rekrutacji, które dostępne będą na koncie kandydata w systemie IRK. Jeśli w dzień ogłoszenia wyników kandydat będzie miał status „kandydat do przyjęcia”, będzie proszony o złożenie kompletu dokumentów w odpowiednim miejscu i czasie. Jakie to dokumenty? Kiedy będą wyniki rekrutacji? Kiedy należy złożyć dokumenty? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w naszym serwisie rekrutacyjnym www.rekrutacja.uni.wroc.pl. Należy wybrać kierunek z listy, a następnie odpowiednią zakładkę – harmonogram, dokumenty, zasady.

Oto lista kierunków, na które prowadzona jest dodatkowa rekrutacja:

astronomia – rejestracja do 18 września, limit 28

Chemistry – rejestracja do 8 września, bez limitu

dyplomacja europejska, I stopnia stacjonarne – rejestracja do 14 września, limit 70

dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie, I stopnia stacjonarne  – rejestracja do 17 września, limit 124

etnologia i antropologia kulturowa I stopnia stacjonarne – rejestracja do 20 września, limit 30

European Cultures – rejestracja do 17 września, bez limitu

europeistyka – rejestracja do 17 września, limit 91

filologia polska – rejestracja do 14 września, limit miejsc 46

filologia czeska – rejestracja do 14 września, limit 14

filologia indyjska i kultura indii – rejestracja do 13 września, limit 20

filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska – rejestracja do 13 września, limit 26

filologia klasyczna – rejestracja do 13 września, limit 20

filologia rosyjska, rejestracja do 14 września, limit 10

filologia serbska i chorwacka – rejestracja do 14 września, limit miejsc 21

filologia ukraińska – rejestracja do 14 września, limit miejsc 48

judaistyka – rejestracja do 13 września, limit 21

ukrainistyka z anglistyka – rejestracja do 14 września, limit 19

filozofia – rejestracja do 20 września, limit 80

geologia – rejestracja do 13 września, limit 88

geografia – rejestracja do 5 września, limit 25

fizyka – rejestracja do 18 września, limit 28

historia – rejestracja do 17 września, limit 133

informacja naukowa i bibliotekoznawstwo – rejestracja do 20 września, limit 12

inżynieria geologiczna – rejestracja do 13 września, limit 47

kulturoznawstwo – rejestracja do 14 września, limit 30

militarioznawstwo – rejestracja do 17 września, limit 142

muzykologia – rejestracja do 17 września, limit 18

ochrona środowiska – rejestracja do 13 września, limit 40

politologia specjalność comparative politics; global security; media and politics, I stopnia stacjonarne (w j.angielskim) – rejestracja do 12 września, bez limitu

politologia – rejestracja do 12 września, limit 90

praca socjalna – rejestracja do 13 września, limit 85

socjologia ekonomiczna – rejestracja do 13 września, limit 84

socjologia grup dyspozycyjnych – rejestracja do 13 września, limit 135

socjologia – rejestracja do 13 września, limit 87

studia środkowo-wschodnioeuropejskie – rejestracja do 14 września, limit 49

zarządzanie środowiskiem przyrodniczym – rejestracja do 31 sierpnia, limit 15

Przypominamy też, że na studia niestacjonarne oraz stacjonarne II stopnia rejestracja w Internetowym Systemie trwa do września (na WPAE do października). Zapraszamy do serwisu rekrutacyjnego uczelni www.rekrutacja.uni.wroc.pl lub bezpośrednio do IRK www.irka.uni.wroc.pl. Dokładny harmonogram rekrutacji znajduje się w serwisie rekrutacyjnym po wybraniu kierunku w zakładce harmonogram. Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiadamy w mediach społecznościowych Uniwersytetu Wrocławskiego: fb: /uniwroc, snapchat: uniwroc, a także pod numerami telefonów: Zespół ds. Promocji UWr tel. 71 375 25 54, Dział Nauczania tel. 71 375 22 37, 375 22 55.

Dodane przez: Agata Sałamaj

2 Sie 2017